top of page

Hrdina v nás

Heroic Imagination Project

Pomáháme obyčejným lidem dělat neobyčejné věci

Co děláme:

  • Poskytujeme vzdělávání pro pedagogy, firmy i laiky.  
     

  • Představujeme a vysvětlujeme, jak můžeme použít výzkumem podložená zjištění z oblasti sociální psychologie a příbuzných disciplín k tomu, abychom zkvalitnili svůj život. 
     

  • Rozšiřujeme povědomí o tom, jak mohou sociální situace negativně ovlivňovat naše chování. 
     

  • Vedeme k pozitivním změnám.

Náš cíl

 

Trénovat každodenní hrdiny  

Věříme, že každý člověk má potenciál pro to, aby se mohl stát hrdinou. Proto na celém světě pomáháme lidem, aby v sobě hrdinu objevili.  

Toho dosahujeme tak, že učíme o psychologických zákonitostech, které přímo ovlivňují náš život. Pomocí těchto poznatků může každý člověk rozeznat a změnit své automatické tendence a díky tomu se může chovat více prosociálně a dokonce hrdinsky. Na celém světě jsme vytrénovali již desítky tisíc lidí, kteří získali hrdinské schopnosti, kterými jsou například rozhodování na základě hodnot, porozumění sociálním situacím, osobní zdatnost, sociální resilience. Tyto schopnosti lidem pomáhají nastartovat svůj hrdinský potenciál a jednat efektivně i v náročných situacích.  

 

Jak hrdiny trénujeme?  

Náš trénink probíhá prostřednictvím workshopů, které jsou určeny pro kohokoliv, kdo se touží stát hrdinou. Dále nabízíme speciální workshopy pro pedagogické pracovníky, kteří nám v naší misi mohou pomoc tím, že nabyté dovednosti a znalosti budou předávat dalším generacím ve školách, například jako součást primární prevence.  

Kdo jsme?

Zimbardo.jpg

Philip Zimbardo

- zakladatel projektu

Dr. Zimbardo studoval psychologické aspekty negativních forem společenského chování (jako je konformita, poslušnost a efekt přihlížejícího) pro více než 50 let. Byl například koordinátorem slavného standfordského vězenského experimentu. Nyní se zaměřuje na podporu pozitivního společenského vlivu a inspirujícího jednání. Takto obohacuje svět o každodenní hrdiny. 

 

Z jeho díla v češtině vyšly knihy Časový paradox: Nová psychologie času, která změní váš život, Luciferův efekt – Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí, Moc a zlo, Odpojený muž.

Radek Ptáček

- koordinátor českého projektu

otz-radek-ptacek-web.png
Simon.jpeg

Simon Weissenberger

- koordinátor českého projektu a lektor

Kateřina Schönová

- koordinátor českého projektu a lektor

Kateřina Schönová

- koordinátor českého projektu a lektor

67799008_10212411308197200_4991236444493

"Pokrok není možný beze změny. Ti, kteří nemůžou změnit svou mysl, nemůžou změnit nic."

George Bernard Shaw

Napiš HIP - každodenní hrdina v nás

Heroic Imagination Program bude zpracovávat vaše kontaktní údaje za účelem realizace lekcí a workshopu. Více informací o zpracování včetně vašich práv, jako je právo na přístup, dostanete na vyžádaní.

bottom of page